20 Mayıs 2024 Pazartesi
OY’un BÜYÜK, İYİ AMA KİME OY VERELİM?

OY’un BÜYÜK, İYİ AMA KİME OY VERELİM?

Hüseyin DÜŞ
Hüseyin DÜŞ


  Kıymetli okurlar, bu soruya cevap vermeden önce “Kime Oy Vermeyelim?” sorusuna bir cevap arayalım birlikte…

  Şimdi size bir anketçi gelse ve aynen bu soruyu yöneltse “Kime oy vermezsiniz?”

Cevabınız ne olurdu?

Ya da şıkları sıralayarak sorularını yöneltseydi…

 • Müslüman Türk milletinin inançlarıyla gizliden gizliye alay eden, “Bakara, Makara” diyen hainleri içinde barındıran bir partiye oy verir misiniz?
 • Teröristlerle görüşen şerefsizdir deyip de sonrasında eli kanlı teröristleri palazlandıran ve elebaşlarına sayın diyen bir partiye oy verir misiniz?

Onları gördüğün zaman kalıpları hoşuna gider, konuşurlarsa sözlerini dinlersin. Onlar sanki duvara dayanmış (giydirilmiş) kütükler gibidir. Her gürültüyü kendi aleyhlerine sanırlar. Düşman onlardır. Onlardan sakın. Allah (c.c) onların canlarını alsın. Nasıl olup da döndürülüyorlar.”  [Münafikun Suresi, 4]

 • AB müktesebatları uğruna İnancımıza ters onlarca yasa çıkartmış bir partiye oy verir misiniz?
 • IMF’ye olan borcu bitirdik diye meydanlarda bas bas bağırırken aslında Türkiye’nin borcunu 600 milyar TL’ye çıkartmış bir partiye oy verir misiniz?
 • Türkiye insanlarını kredi kartları ve banka kredileri yoluyla tüketim çılgını haline getirip borç batağına sürükleyen bir partiye oy verir misiniz?
 • Tarımımızı mahvedip GDO’lu İsrail tohumlarıyla insanlarımızın büyük çoğunluğunu kanser ve çeşitli hastalıklara mahkum eden bir partiye oy verir misiniz?
 • En sağlam yapımız olan aile kurumunu mahvederek boşanma oranlarını hiç görülmedik bir şekilde artıran bir partiye oy verir misiniz?
 • Ahlak ve maneviyat açısından insanlarımızı boşluğa sürükleyen, işsizliğe mahkum eden, suç oranlarını gittikçe artıran bir partiye oy verir misiniz?
 • En büyük Yahudi teşkilatlarından “ÜSTÜN CESARET MADALYASI” alan bir partiye oy verir misiniz?
 • Bir zamanlar “düşmanın şehadeti en makbul şehadettir”, “bir kafir benim için iyi diyorsa kötüdür, kötü diyorsa iyidir” dediği halde şimdi; AB, ABD ve İSRAİL’liler ile sarmaş dolaş olup, onlara dostum diyen bir partiye oy verir misiniz?
 • Irak savaşında tüm hava ve deniz üslerimizi kafir müttefiklerin emrine veren ve Müslüman kardeşlerimizin kanlarının bedeli olarak ilk kafir uçakları Irak’a bomba atınca kasamıza para gelecek diyen bir partiye oy verir misiniz?

“Yer ve gök ehli bir Müslüman’ın kanında (yani onu öldürmekte) ortak olsalar, Allah (c.c) onların hepsini sürükleyerek Cehennem’e atar.”   [Hadis-i Şerif, Tirmizi]  

 • Dinler arası diyalog ve dinler bahçesi gibi tevhit inancına ters icraatlar yapan, besmele çekerek kilise açan, ecdat yadigarı camiler harap haldeyken trilyonlar harcayarak hristiyan nüfusun bile olmadığı yerlerde kilise açan, tek taşı kalmamış haldeki hristiyanlık kalıntılarını ihya için trilyonlar harcayan bir partiye oy verir misiniz?
 • Bir söylediğini bazen aynı gün bazen bir hafta içinde ya da bir sene sonra değiştiren ve tıpkı bir zamanların çoban sülüsü gibi “dün dündür, bugün bugündür” yapısındaki bir partiye oy verir misiniz?

Hadi bakalım, şimdi cevaplarınızı bir değerlendirin…

  Kıymetli kardeşlerim her oy sorumluluk demektir. Kime oy veriyorsak o oy verdiklerimizin yaptıklarına ortaklık ahdinde olduğumuzu unutmayalım. Peşinde olduğumuz ve kendimize lider seçtiklerimizin bizleri nerelere sürüklediğini, kimleri sevindirip kimleri üzdüğünü iyi gözlemlemek zorundayız.

  Efendim oylar bölünmesin, aslında şuradakiler söylediklerinde haklılar ve hayırlıda insanlar ama şimdi onlara oy verirsek şu istemediklerimiz iş başına gelir.

Bu seçtiklerimiz hiç olmazsa “ehven-i şerdir”. Hem eşlerinin başı kapalı, kendileri de namaz kılıyorlar, hem bize de çok benziyorlar işte!.. ne yapalım diyenlere de rastlıyoruz.  

   Ama aziz dostlar doğru ve hak bir tanedir. Hak bellidir, Batıl bellidir. Bu ikisi arasında olmayı seçmiş, “Ne şiş yansın, Ne kebap” düşüncesindeki insanların peşine takılıp giden Müslümanlar ve İslami heyecanını kaybetmiş kitleler yüzünden İslam coğrafyası şu anda kan ağlamaktadır.

   Buradan şunu söylemek istiyorum ki; bütün bu kötü gidişata rağmen, yeniden büyük Türkiye gayreti içinde çabalayan sadıklar topluluğu mevcuttur. Artık üstat Necip Fazıl’ın mısralarında dile getirdiği gibi “Tohum saç, bitmezse toprak utansın. Hedefe varmayan mızrak utansın.” ifadeleri gereği, tohum çatlamış, çekirdek kabuğunu yırtmıştır

  Yıllardır yolu gözlenen Adil Düzen belediyeciliğinin müjdesi alınmıştır. Adil Düzen gelecektir. Evimizi kendi evimiz, cemiyetimizi kendi cemiyetimiz yapmak için gelecektir.  Yıllardır özlem ile beklediğimiz bu sadıklar iş başına gelince, eziliş bitecek, çöken dünya yeniden kurulacak, insanlığı zehirleyen akrepler deliklerine gireceklerdir.

  Adil Düzen gelecek, zulüm bitecektir İnşaAllah…YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar