17 Temmuz 2024 Çarşamba
Tarlaya Neler Ektik?..

Tarlaya Neler Ektik?..

Hüseyin DÜŞ
Hüseyin DÜŞ


  Her insan, “Dünya, ahretin tarlasıdır” sözünü işitmiştir. Ve şuna da inanıyorum ki bu sözün ne mana ifade ettiğini her Müslüman bilmektedir.

  Nasıl ki, dünyalık maişet ve rızk için tarlaya ekilen tohum ve harcanan emeğin karşılığı olarak ürün elde ediliyorsa, fertler olarak Ahiret yurdumuz içinde dünyada yapıp ettiklerimizin karşılığını göreceğimiz muhakkaktır.

  Bir Müslüman kendisine bahşedilen bu yaşamının her anından, yapıp ettiği her işten, konuşmasından, susmasından, taraf olmasından, köstek olmasından, sevmesinden, hasedinden ve düşmanlığından mutlaka hesaba çekileceğini bilmelidir.  

 

  Samimi Müslümanlara ahiret imtihanını kolaylaştıracak tiyo ve kopyalar olarak adlandırdığım şu sualleri yönlendirmek istiyorum. Sorulara şeksiz şüphesiz ve kalbiniz mutmain bir halde cevap verebiliyorsanız şükredin. Yok eğer içiniz daralıyor ve ben ne haldeyim ve Rabbime nasıl hesap vereceğim diyorsanız hemen tövbe edin ve hakka dönün, sırat-ı müstakim üzere olan Sadıklar topluluğuna dahil olmaya gayret edin.

  Şimdi farzedin ki ahretteyiz ve Rabbimiz bizi hesaba çekiyor. İmtihan başladı, haydi kolay gelsin.

 

1-      Allah’ın (c.c), tek ve bir olduğuna ve Hz. Muhammed’in (s.a.v) onun rasulü olduğuna ve İslam dışında hiçbir sahte din ve ideolojilerin insana huzur ve kurtuluş sağlayamayacağına ve İslam ile denk tutulamayacağına net olarak inandın mı?

2-      Allah’ın (c.c), haram ve günah olarak nitelendirdiklerini ve Hz. Muhammed’in bizi nehiy ettiği batıl ve sapıklıkları hayatından tamamen çıkarabildin mi?

3-      Müslüman coğrafyalar işgal edilirken, mazlumlar feryat ederken, komşu ülkelere kafir batı saldırırken sen hangi safta yer aldın? Zalime meylettin mi? Kimlere dua ettin?

4-      Dünyada iken; azınlıkta da olsa Allah (c.c) için çalışan, Rasulünün istediği şekilde para, kadın ve makam tekliflerine sırt çevirip Hakk bir davada sebat edenlerle mi beraberdin?

5-      Bile bile Batılı Hakka karıştıran, Allah’ın (c.c) yasak ve günah saydığı (zina, faiz, domuz, eşcinsellik v.s) haramları teşvik eden ve bunların önünü açan batıl yasalar çıkartan çoğunluklamı  beraberdin?

6-      Allah (c.c), Kuran-ı Kerimde Yahudi ve Hıristiyanların, Müslümanlarla dost olmadığını bildirdiği halde, sen Haçlı Birliğinden yana mı, yoksa İslam Birliğinden yana mı oldun?

 

  Evet kıymetli dostlarım bu ve benzeri her hal ve hareketimizden, kendimize lider olarak seçtiklerimizden, içinde bulunduğumuz cemaat, grup ve oluşumlardan ve desteklediklerimizin elleriyle yapılan yanlış icraat ve zulümlerden dolayı mutlaka hesap vereceğiz. Kimi seçtiğimize, seçmekteki sebeplerimize ve oylarımıza da bakılacak bir gün!..

 

  Alternatif var mıydı yok muydu? Sırf menfaat ve ikbal uğruna çoğunluk ve güçten yana mı oldun? Sayıca azda olsa, dünyalık ikbal göremesen de Hakk’ın tarafında Batı’ya ve Batıl’a karşı duranlarla olamaz mıydın?

  Şimdi bir düşünün bakalım, ahretin tarlası olan dünyamıza hesap günü bize yarar sağlayacak neler ekmişiz yada ekebilmiş miyiz? YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar