17 Temmuz 2024 Çarşamba
Hayalüstü Hayaldi!.. Gerçek Oldu!..

Hayalüstü Hayaldi!.. Gerçek Oldu!..

Hüseyin DÜŞ
Hüseyin DÜŞ


  Sevgili hükümetimiz AKP’nin birçok ilklere imza attığı muhakkak!.. 

 

Ama bu ilklerin ne kadarı halkımız ve Müslümanlar için faydalı ve hayırlı oldu dersiniz?

Birde işin bir başka boyutu var. İnancına biraz daha dikkat ettiklerini ifade eden AKP yanlısı vatandaşlarımız şöyle bir savunma geliştirmişler.

  Sözümona AKP ve Başbakan, bazı şeyleri yoluna sokana kadar sistemle çokta ters düşmemek için onlar gibi davranıyormuş. Yani takiyye yapıp, köprüyü geçene kadar “Ayı’ya Dayı diyormuş” da efendim, ama bizim gibiler bir türlü bunu anlayamıyormuş.

 

  Şimdi bende bu savı savunanlara şunu söylemek istiyorum. AKP’nin aşağıda sıraladığım icraatları yüzünden sıkıntı çeken, canını, namusunu ve vatanını yitiren milyonlarca mazlum ve Müslüman’ın hesapları ne olacak.

Acaba AKP ve Başbakan Erdoğan’ın imanı, inancı, merhameti ve cesareti Hz. Ebubekir (r.a) dan daha mı fazla ki bu kadar yanlış işleri gözü kapalı yapabiliyor. Yani bütün pis işleri ben yapayım da Cehennemi sadece ben mi doldurayım demek istiyor acaba.

Biliyorsunuz, Hz. Ebubekir efendimiz, Allah’a şöyle dua etmişti. “Yarabbi benim bedenimi öyle büyüt öyle büyüt ki, Cehennemi sadece ben kaplayayım. Başka kimse yanmasın demişti” ya işte bizim AKP’lilerde böyle cesaret timsali insanlarmış da bizler ayıp etmişiz.   

 

  Hadi bir bakalım!..

Neler Hayaldi ve AKP sayesinde Neler Gerçek oluverdi…

 

1-     İlk defa eli, yüreği ve ağzı kanlı vampirler ülkesi İsrail’in Cumhurbaşkanı TBMM’de konuşma yaptı.

2-     İlk defa TCK’da, Zina suç olmaktan çıkartıldı.

3-     İlk defa dünyada bir örneği daha görülmemiş bir uygulamayla, elleri kanlı bölücü teröristlerin ayaklarına hakim ve savcılar gönderilip mahkemeler kurduruldu. Devlete rest çeken hainlere “Lütfen pişmanız deyinde sizi affedelim” demek suretiyle affedildi.

4-     İlk defa eşcinsellere evlenme ve dernekleşme izni verildi.

5-     İlk defa hayvancılığı tamamen bitirdik ve kurbanlıkları dışarıdan ithal ettik.

6-     İlk defa buğday ambarı olan ülkemizde tarımı bitirdik, buğday ve mısır dahil birçok hububatı ithal eder hale geldik.

7-     İlk defa dünyanın en sağlam aile yapısına sahip Türkiye’mde aile ocağını yerle yeksan ettik. Boşanma oranları %350’lere ulaştı.

8-     İlk defa Anne Babasına sesini dahi yükseltmeyi edepsizlik sayan evlatlarımızı, Ana Babasını canice öldürebilecek safhaya getirdik.

9-     İlk defa Alkol, Sigara ve Uyuşturucu kullanma yaşını İlkokul seviyelerine indirdik.

10- İlk defa Öğretmenine karşı saygıda kusur etmeyen Öğrencilerimizi, Öğretmenlerini öldüresiye döven psikopatlar haline dönüştürdük.

11- İlk defa dünyanın bir çok yerinde haince öldürülen Müslüman kardeşlerimize değil de onları öldüren Batılıların askerlerinin, evlerine sağ salim dönmeleri için dua ettik.

12- İlk defa devlete ait kar eden kurumları, değerlerinin 4’te 1’i fiyatına peşkeş çektik.

13- İlk defa onlarca Anadolu iline 100 binlerce insanımıza iş sağlayabilecek yüzlerce fabrika yapabilecekken, (eski parayla) 600 trilyona stadyum, 1 katrilyona olimpiyat kayak pisti yaptık.

14- İlk defa “Başörtüsü namus borcumuzdur” dedikten sonra, Başörtüsü Türkiye’nin %1,5’unun sorunudur, Başörtüsü öncelikli meselemiz değildir dedik.

15- İlk defa Müslüman komşumuz Irak’a Türkiye topraklarından havalanan savaş uçaklarıyla 110 bin sortiden oluşan bombardıman yapıldı. 1.5 milyon Iraklı kardeşimiz katledildi.

16- İlk defa 70 yılda yapılan 190 milyar $’lık  iç ve dış borç toplamımızı 9 yıllık iktidarımızda 3 kat arttırarak 580 milyar $’a çıkarttık. 

17- İlk defa AKP sayesinde eli kanlı İsrail OECD üyesi oldu.

18- İlk defa, bir zamanlar Taksim’e cami yapacağız, Ayasofya’yı cami olarak ibadete açacağız dediğimiz halde, kendi okuduğumuz kuran kursunu yıktırdık, müze vasıflı olan Ayasofya’yı Cami’ye dönüştürmeyi bir kenara bırakın AB istiyor diye kilise müze vasfına soktuk.

19- İlk defa yine dünyada örneğine rastlanamayacak bir uygulamayla, şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış vatan toprakları yabancılara satıldı.

 

Bir parti hayal edersin, hayal ettiğin gibi çıkmaz, hevesin kaçar vazgeçersin.

Bir lider hayal edersin, hayal ettiğin gibi olmaz, hevesin kaçar peşini bırakırsın.

Ama sonra öyle akla hayale gelmez icraatları yapan, ilkler iktidarı AKP’yi ve Tayyip’i görürsün.Vazgeçemezsin arkadaş!..

 

Daha ne kadar ilkleri gerçekleştirdi AKP!..

Hayal dahi edemezdik ama gerçek oldu!..

 

 

 

 YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar