18 Haziran 2024 Salı
Bioenerji nedir, nasıl faydalar sağlar?

Bioenerji nedir, nasıl faydalar sağlar?

Hüseyin DÜŞ
Hüseyin DÜŞ


Bioenerji, esenliği, sağlığı, beden, zihin ve ruhun optimum işleyişini geri kazandırabilen bilinçli bir enerjidir. Sıhhatimiz mükemmel olduğunda, sağlığın tadını çıkarırken vücudumuzdaki bioenerjinin nadiren farkına varırız. Fakat hastalıklardan veya rahatsız edici semptomlardan muzdarip olduğumuzda ise eksikliğinin kesinlikle farkına varırız. Hastalık belirtileri vücudun en zayıf olduğu yerde, en zayıf halkamızda ortaya çıkar. Bazı insanlarda etkilenen kalp olabilir, diğerleri için sindirim sistemi, bir kısmıysa duygusal problemlerden veya kanserden muzdarip olabilir. Vücuda bioenerji sağlamak ve enerji akışını dengelemek vücudun kendini iyileştirmesini sağlar.

Bioenerji akıllı bir enerjidir ve kanser hücreleri ile sağlıklı hücreleri ayırt edebilmektedir. Bu nedenle sadece kanser hücrelerine saldırır. Etkilenen dokudaki sağlıklı hücreler, daha güçlü hale gelebilmek ve vücuttaki diğer tüm hücrelerle birlikte kanserle savaşabilmeleri için bioenerji alırlar.

Başka bir deyişle, bioenerji; bağışıklık sistemine enerji verirken, dengelerken, güçlendirirken ve vücudun kendini iyileştirme kapasitesini geri kazandırırken özellikle ve sadece kanser hücrelerine saldırır.

Boşalmış bir araba aküsü için takviye kabloları neyse, vücudunuz için de bioenerji terapisti odur. Bioenerjist; kaynaktan gelen bioenerjinin, hastanın vücuduna geçmesine destek vererek optimum enerji seviyesini geri kazandırır. Vücut optimum düzeyde bir bioenerjiye sahip olduğunda ve bu enerji vücutta serbestçe dolaşabildiğinde, vücut kendini iyileştirme yeteneğine sahip olur.

Bioenerji terapisi; doku yenilenmesini teşvik eder, bu nedenle; ameliyat, inme, kanser tedavisi, hamilelik ve doğum sonrası iyileşme sırasında da kullanılır.

Hastaların yaklaşık %70-90'ı stresin neden olduğu semptomlarla hastaneye gitmesine rağmen, resmi tıp stresi bir hastalık olarak teşhis etmeyi hala reddediyor. Bioenerji terapisi, stres seviyelerini düşürmede inanılmaz derecede etkilidir, böylece stresle ilgili koşulların gelişmesini önler ve danışanların yaşam kalitesine anında katkı sağlar.

Dolayısıyla, bioenerji terapisi, çoğu sağlık sorununun kaynağı olan stresle başa çıkmada mükemmel bir uygulamalı şifa yöntemidir.

Bioenerji terapisi, depresyon, kaygı ve uykusuzluğun üstesinden gelmenize yardımcı olarak yaşam kalitenizi artırabilir. Bioenerji terapisi vücudunuzu hem rahatlatacak hem de canlandıracaktır, kendinizi daha genç, daha enerjik, daha pozitif ve hayat dolu hissetmenizi sağlayacaktır.

Seans sırasında terapist ellerini müşterinin vücudunun üzerinde gezdirerek, bioenerjinin ellerinden danışanın vücuduna akmasına izin verir. Bu müspet enerji akışı danışanın gevşemesine ve stresini atmasına yardımcı olur, enerji blokajlarını kaldırır ve danışanın vücuduna enerji verir.

Bionerji terapisi, kronik (sırt,boyun,omuz) ağrısından duygusal sorunlara (anksiyete, depresyon, travma), uykusuzluk, migren, artrit, sindirim sorunları ve hatta kansere kadar çok çeşitli sorunlarda yardımcı olabilir.

Şifa dolu nice güzel günler diliyorum. Sağlıcakla kalın.YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
Yazarın Diğer YAZILARI
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar