17 Temmuz 2024 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Uluslararası Uzay Teknolojileri Konferansı Nisan 2024te Türkiye’de düzenlenecek

Uluslararası Uzay Teknolojileri Konferansı Nisan 2024te Türkiye’de düzenlenecek
  • 20 Kasım 2023 Pazartesi
  • 1556 kez okundu

Uluslararası Uzay Teknolojileri Konferansı (STC) 24-26 Nisan 2024 tarihleri arasında TUA ev sahipliğinde Ankara'da düzenlenecek.

STC, dünyanın dört bir yanından ticari kuruluşların uzay endüstrisinin gelişimini tartışmak ve uzun vadeli ortaklıklar kurmak için bölgesel kurum ve kuruluşlar ile bir araya gelebildiği önemli bir organizasyon olarak biliniyor.

Orta Avrasya bölgesinin uzay endüstrisindeki karar vericiler için yıllık buluşma yeri olarak hızla kendini kanıtlayan STC 2023'e 28 ülkeden 49 konuşmacı, 21 sponsor ve 303 delege katıldı.

Üç gün boyunca sürecek ve JW Marriott Otel'de düzenlenecek olan organizasyon; konferans, panel tartışmaları, stant kurulumu, bilimsel yuvarlak masa toplantıları, üst düzey G2B ve B2B görüşmeleri, saha ziyaretleri, çok sayıda networking etkinliği kapsıyor.

"Türkiye, Milli Uzay Programı aracılığıyla iddialı ve ulaşılabilir hedefler belirleyerek uzay sektöründeki yerini büyütmeye devam ediyor. Hem kamu hem de özel sektörün bu alana öncelik vermesiyle, Türkiye bölgede önemli bir rol üstlenmeye hazırlanıyor. Bu bağlamda ülkemiz STC organizasyonunu 2024 yılında Ankara’da düzenleyerek, bölgesel uzay girişimlerinin ilerlemesine önemli ölçüde katkıda bulunmayı ve ülkemizin küresel uzay topluluğunda kilit bir oyuncu olarak itibarını artırmayı hedeflemektedir.”
- Mehmet Fatih KACIR, Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı 

“Bölgesel ve uluslararasıbirliğinin önemi göz önüne alındığında, STC ülkemize ve uzay sektöründe faaliyet gösteren bütün kuruluşlarımıza kıymetli katkılar sunacaktır. TUA olarak uluslararası uzay camiasından dostlarımızı Ankara'da ağırlamayı dört gözle bekliyoruz." 
-Yusuf KIRAÇ, Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan, TUA

"Türkiye'nin uzaydaki yüzü" ve STC'nin uzun süreden beri destekçisi TUA'nın resmi ev sahibi olduğu STC’nin üçüncüsünü 2024 yılında Ankara'ya getirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. STC’nin bir önceki ev sahibi olan Özbekistan Uzay Ajansı ile beraber Azerbaycan Uzay Ajansı (Azercosmos), Kazakistan Dijital Kalkınma, İnovasyon ve Havacılık ve Uzay Sanayi Bakanlığı, Kırgızistan Dijital Kalkınma Bakanlığı ve Türkmenistan Ulusal İletişim Ajansı’nın (Türkmenaragatnaşyk) bu önemli bölgesel girişime tam destek verdiğini teyit etmekten memnuniyet duyuyorum. Bütün destekçilerimizle beraber Nisan 2024'te sizleri Türkiye'de ağırlamayı dört gözle bekliyor ve organizasyon komitesi olarak katılımınızın etkili ve verimli şekilde geçmesi için elimizden gelen her türlü desteğe hazır olduğumuzu ifade ediyoruz."
- Matthew Moss, Direktör, Dialogue

Ayrıntılı bilgi için: https://www.spacetechnologyconference.com/ Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Bilim-Teknoloji Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar