17 Temmuz 2024 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESO üyeleri, bakanlık teftişleri hakkında bilgilendirildi

Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve İŞKUR işbirliğinde ESO Üyelerinin katılımıylateftişi faaliyetleri hakkında farkındalık artırmaya yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlendi.
ESO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Özeçoğlu ev sahipliğinde Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantı 2 oturumda gerçekleşti. SGK Başmüfettişi Ahmet Biçer’in sunumlarıyla başlayan 1. oturumda, Başmüfettiş Biçer, fabrika/tesislerde denetimlerin sıklaştırılacağını belirterekyerlerinin karşılaştığıkazalarında yapılacak işlemler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Toplantıdakazasının tanımı,kazası örnekleri, nelerinkazası sayılacağı, işçi ve işvereni kapsayan kanun maddeleri,kazası bildirimleri, soruşturmada işverenin ve çalışanların sorumlulukları, meslek hastalıkları işlemleri gibi konular tüm detaylarıyla ele alındı.

Toplantının 2. oturumu Ankara Rehberlik ve Teftiş Grup Başkanı Cemal Can Ayanoğlu ve ilgili müfettişlerinyerlerinde mevzuata aykırılık teşkil eden durum ve eksikliklerin giderilmesi amacıyla yaptıkları sunum ile devam etti. Toplantıdateftişinde karşılaşılan risk grupları olan yıllık ücretli izin, çalışma süresi, kayıt dışı çalışma, yabancı uyruklu çalıştırma ilesağlığı ve güvenliği hakkında detaylı bilgi verildi.

Yapılan bilgilendirme sunumlarının ardından interaktif şekilde sürdürülen toplantıda katılımcıların soruları yanıtlandı.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar