28 Şubat 2024 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Acil Sağlık Hizmetleri Her Yerde

1 - 7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftasında Gurur Tablomuz

Bakan Koca, sosyal medya hesabından, 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında yaptığı açıklamada, şu bilgileri paylaştı:

“112 acil sağlık hizmetlerimizin ülke genelinde toplam istasyon sayısı 3.402’e, il sağlık hizmetlerinde kullanılan kara ambulans sayısı ise 5.738’e ulaşmış durumda. Kırsal bölgelerdeki acil sağlık hizmeti istasyon sayısını ihtiyacı karşılayacak şekilde artırmış durumdayız.

Ekim sonu itibariyle 112 kara ambulanslarımızla bu yıl nakledilen hasta ve yaralı sayısı 5 buçuk milyonun üzerinde.

Yurt içi ve yurt dışında profesyonel anlamda medikal kurtarma ve müdahale hizmetlerinde görev yapmaya hazır 15.466 UMKE personelimiz bulunuyor.

Her türlü coğrafi yapı ve iklim şartlarında hastalara ulaşabilme ve müdahale edebilme amacıyla palet takılabilen 232 ambulansa sahibiz. Ayrıca 21 adet önünde kar bıçağı bulunan kombi paletli ambulansımızla (snowtrack) kış şartlarında verdiğimiz hizmetlere tanıksınız.

6 deniz ambulansımız hizmete başladıkları zamandan Ekim sonuna kadar 34.867 hasta taşımış durumda.

13 ilimizde konuşlanan 13 helikopter ambulansımız hizmete başladıkları tarihten 27 Kasıma dek 244 organ ve 42.729 hasta/yaralı taşıdı.

Ankara ve İstanbul’da konuşlanan 2 uçak ambulansımız ise ilk seferlerinden Eylül sonuna dek 851’ü organ, 18.959 hasta/yaralı taşımış, yurtdışına 43 hasta, yurt dışından ülkemize 1.398 hasta nakli gerçekleştirmiştir.

Türkiye’nin Acil Sağlık Hizmetlerindeki gücü tartışılmaz. Acil Sağlık çalışanlarımızın özverisi hayranlık uyandırıcı. Her biriyle gurur duyuyor, Acil Sağlık Hizmetleri Haftası sebebiyle kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.
Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar