28 Şubat 2024 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Belediyelere kim dur diyecek! 2 saatlik konresi 15 milyon

Belediyelere kim dur diyecek! 2 saatlik konresi 15 milyon
  • 9 Aralık 2023 Cumartesi
  • 1208 kez okundu

Türkiye'de belediyelerin yaptığı harcamalar sık sık gündeme gelip eleştirilir ancak kimse bu gidişe dur demez. Belediyelerin yapması gereken tüm vatandaşların yararlandığı hizmetleri, belirli kesimlere hizmet sunmak için finansör olarak kullanması her zaman tepki çekmesine rağmen bu duruma dur diyecek bir yasal düzenleme hiç bir zaman gündeme gelmiyor. 

Özellikle CHP'li belediyelerin konser adı altında bazı isimlere verdiği uçuk rakamlar kamuoyunda tepki çekmeye devam ediyor. Uçuk fiyatlı konserler, akıl almaz fiyatlarla reklam harcamaları vatandaşlara hizmet olarak dönmesi gereken kaynaklar herkesin gözünün içine bakılarak harcanıyor, harcanmaya devam ediyor. 

Eskişehir'de geçtiğimiz günlerde çok tartışılan Gülşen konserinde iddialara göre 5 milyon kadar bir para belediye kasasından harcanmıştı. Bugün çıkan bir haberde ise İzmir Büyükşehir Belediyesinin 2 saatlik bir konser için 14 milyor 810 lira ödeme yaptığı ifade edildi. 

ensonhaber.com haber sitesinde yer alan habere göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2 saatlik konser maliyeti: 14 milyon 810 bin TL ödeme yapıldı

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlediği konser için iki ayrı ihale düzenledi. Buna göre organizasyon firmasına 12 milyon TL ödenirken şarkıcı Kenan Doğulu için ise 2 milyon 810 bin TL belediyenin kasasından çıktı.

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde konsere para var, işçiye yok...

Bilindiği üzere Tunç Soyer yönetimindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi daha önce Tarkan konseri için 25, Gülşen için ise 10 milyon TL'lik ödemeler yapmıştı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı konser ödemeleri ise akıllara haklarının iyileştirilmesi için geçen sene eylem yapan işçileri getirdi.

Tunç Soyer işçilere bu kadar cömert davranmadı

İşçilere, sanatçılara olduğu kadar cömert davranmayan Tunç Soyer yönetimi son olarak yine bir konser harcamasıyla gündemde.

Buna göre belediye, 29 Ekim etkinlikleri için iki ayrı ihale yaptı.

İlk ihaleye 12 milyon lira verildi

Bu ihalelerden ilki, '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl kutlamaları kapsamında Kenan Doğulu konseri için teknik organizasyonun karşılanması kiralama ve kurulum’ başlığıyla gerçekleştirildi.

İhale, Festival Yayın Yapım isimli firmaya 12 milyon liraya verildi.

Kenan Doğulu'ya da 2 milyon 810 bin lira

İkinci ihale ise sahneye çıkacak şarkıcı Kenan Doğulu ile ilgili oldu.

Ünlü şarkıcıya da iki saatlik konser için 2 milyon 810 bin lira olacak şekilde bir ödeme yapıldı.

Böylelikle iki ihale için toplamda 14 milyon 810 bin lira İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kasasından çıkmış oldu.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar