18 Haziran 2024 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’de Hafızlar ve Kur’an Okuyucular Yarıştı

Eskişehir’de Hafızlar ve Kur’an Okuyucular Yarıştı
  • 6 Haziran 2024 Perşembe
  • 6030 kez okundu

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın "2024 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" kapsamında düzenlenen Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nın Eskişehir etabı tamamlandı.

Reşadiye Camii'nde Erkek yarışmacılara yönelik gerçekleştirilen yarışmada jüri üyeliği yapan İl Müftüsü Vekili Faruk Latifoğlu, İl Müftü Yardımcısı İsrafil İğde, Tepebaşı İlçe Müftüsü Gafur Yıldırım, Eskişehir Dini İhtisas Merkezi Eğitim Görevlisi Abdurrahman Latifoğlu ve İl Vaizi Enes Fidan, yarışmacıların performanslarını değerlendirdi. Ayırca Kadın yarışmacılara yönelik yapılan sınavda komisyonda il Müftü Yardımcısı Berrin Erdoğan ve İl Vaizi Esra Oğul Çelik yer aldı.

Yarışmanın "Hafızlık Erkek" kategorisinde Merkez Bölge Yatılı Kuran Kursu Öğreticisi İsmail Atik, "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Erkek" kategorisinde Beyazaltın Camii İmam Hatibi İsmail Kartal ve "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Kadın" kategorisinde ise Çamlıca Sahiibül Vefa Yatılı Hafızlık Kız Kur'an Kursu Öğreticisi Hamide Arslan birinci oldu.

Dereceye giren yarışmacılara hediyelerini takdim eden İl Müftüsü Vekili Faruk Latifoğlu, yaptığı açıklamada yarışmacıları tebrik etti ve bölge finalinde Eskişehir'i en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığını belirtti. Latifoğlu, yarışmacılara başarılar dileyerek, bu tür yarışmaların din görevlilerinin bilgi ve becerilerini geliştirmeye katkı sağladığını vurguladı.

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar