18 Haziran 2024 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesi ile Tepebaşı Belediyesi arasında yaşlı bakımı için iş birliği protokolü imzalandı

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal ve Tepebaşı Belediyesi Başkanı Dt. Ahmet Ataç tarafından yaşlı bakımında mesleki ve eğitsel konularda üniversite ve belediye ortaklığındabirliği protokolü imzalandı. Rektörlük Senato Odası’nda gerçekleştirilen imza törenine Tepebaşı Belediyesi Sağlıklı Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Akçar, Tepebaşı Belediyesi Sağlık Müdürü Dr. Mehtap Yıldız, Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyesi Nazan Erşahin, Yunus Emre Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Göksel Arli, Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Rüstem Keçili, Öğr. Gör. Dr. Ümit Yılmaz Yıldız, Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Emre Birinci, Öğr. Gör. Esin Şener, Murat Bağ da katılım gösterdi.

Protokol kapsamında Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (YEMYO) öğrencileri Tepebaşı Belediyesinin ilgili birimlerinde (Melih Savaş Yaşam Köyü - Metin Özöğüt Yaşam Merkezi - Evde Sağlık Hizmetleri bünyesinde) bulunan yaşlıların bakımına ilişkin olarak öğrenim gördükleri bölümlerle ilgilialanlarında stajlarını tamamlayacaklar. Bu kapsamda YEMYO öğrencileri, içinde bulunulan yılın akademik takvimi esas alınarak Anadolu Üniversitesi ve Tepebaşı Belediyesi tarafından ilan edilecek tarihler doğrultusunda Tepebaşı Belediyesinin bünyesindeki yaşlı bakım alanlarında tesisin ihtiyacına göre ve öğrencilerin öğrenim gördükleri bölümlerle ilgilialanlarında staj yapacaklar.

Prof. Dr. Erdal: “Verdiğimiz teorik eğitimlerin, uygulamalarla desteklenmesi bizim için apayrı bir mutluluk”

İmzalanan protokol hakkında görüşlerini dile getiren Prof. Dr. Erdal şunları söyledi: “Verdiğimiz teorik eğitimlerin, uygulamalarla desteklenmesi bizim için apayrı bir mutluluk. Öğrencilerimizin, yaşlılara ve diğer ihtiyaç sahiplerine destek verebilmesi de bizim için ayrıca bir önem taşıyor. Tepebaşı Belediyesine ve projede emeği geçen tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.”

Ataç: “Böyle güzelbirliklerinde bulunmak bizleri çok mutlu ediyor”

Tepebaşı Belediyesi Başkanı Dt. Ahmet Ataç protokol töreninde görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Belediyemiz ve Üniversitemiz böylesi güzel bir alandabirliğinde bulunduğu için çok mutluyum. Gelecek dönemde de bu çalışmaların artarak devam etmesini diliyor hepimize hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

 

'

Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar