28 Şubat 2024 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

"Anadolu’da Bir Kore Günü" etkinliğine yoğun ilgi

Anadolu Üniversitesi, Kore Gıda Tanıtım Enstitüsü (KFPI) ve Güney Kore Cumhuriyeti Tarım Gıda ve Köy İşleri Bakanlığıbirliği ile Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi bünyesinde yürütülen “Kore Mutfağı Uzmanlaşma Eğitimi Projesi”nin 2022 yılı kapanış töreni “Anadolu’da Bir Kore Günü” etkinliğiyle gerçekleştirildi. Öğrenci Merkezi Fuaye Alanı’nda düzenlenen etkinliğe Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Emir, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hilmi Rafet Yüncü, Proje Yürütücüsü Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Araş. Gör. Dr. Sema Ekincek, Kore Mutfağı Eğitmeni Dr. Fatma Filiz Çiçek ve Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğr. Gör. Aylin Doğaner’in yanı sıra çok sayıda akademisyen ve öğrenci katılım gösterdi.

Kore Yemekleri Fotoğraf Sergisi’nin açılışı ile başlayan etkinlikte katılımcılar, Kore Kültür Merkezi Ankara Samulnori ve Yelpaze Dansı grupları tarafından gerçekleştirilen dans gösterilerini izledi. 

Prof. Dr. Emir: “Fakültemiz, Kore Mutfağını tanıtma konusunda ciddi adımlar attı”

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Emir, “Kore Mutfağı Projesi ile Fakültemiz, uluslararası bir mutfak olan Kore Mutfağını tanıma ve Kore Mutfağını yaygınlaştırma konusunda üç yıllık bir tecrübe ile ciddi adımlar attı. Turizm Fakültesi olarak bizler bu etkinlikleri bir takım olarak yürütüyoruz ve yürütmeye devam edeceğiz. Anadolu’da Bir Kore Günü etkinliğimiz kapsamında projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Araş. Gör. Dr. Ekincek: “Kore esintileriyle dolu olan bugünü sizler için hazırladık”

Kore Mutfağı Uzmanlaşma Eğitimi Projesi’nin büyük bir başarı olduğuna değinen Proje Yürütücüsü Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Araş. Gör. Dr. Sema Ekincek, konuşmasında şunları söyledi: “2022 yılında üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Kore Mutfağı Projesini bu yıl da çok başarılı bir şekilde sonuçlandırdık. Projemizden bu yıl 25 öğrencimiz yararlandı ve hep birlikte çok güzel deneyimler edindik. Büyük bir keyifle geçirdiğimiz dönemin yansımalarını sizlere de sunmak istedik ve içerisinde biraz kültür, biraz dans, biraz yemek ve biraz fotoğrafın olduğu bugünü sizler için hazırladık. Herkes için güzel bir etkinlik olmasını diliyorum.”

Anadolu Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan Kimbap sunumu ile devam eden etkinlik, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğr. Gör. Aylin Doğaner tarafından verilen “Kore Kültürü ve Lezzetleri” konulu seminer ile sona erdi.

Kore Yemekleri Fotoğraf Sergisi 7 Aralık Çarşamba gününe kadar Öğrenci Merkezi Fuaye Alanı’nda ziyaretçilere açık olacak.

'

Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar