18 Haziran 2024 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Ankara Emniyeti’nde yaşanan gizli tanık skandalının hedefi ne?

Ankara Emniyeti’nde yaşanan gizli tanık skandalının hedefi ne?
  • 18 Mayıs 2024 Cumartesi
  • 14705 kez okundu

Çetelere göz açtırmayan İçişleri Bakanı ve Emniyet Genel Müdürü hedefte. İstanbul Valiliği’nden gelen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Eskişehir Valiliği’nden gelen Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, uzun süredir çeteleri çökertmeye yönelik yaptıkları operasyonlar birilerini rahatsız etmişe benziyor. Bakan ve genel müdür üzerinden hükümete ve cumhurbaşkanına komplo kurmaya çalışan odaklarla ilgili İyi Parti 27. Dönem Milletvekili Aytunç Çınar sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak yaşanan gelişmelerde hedefin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız olduğuna dikkat çekti.

DARBE MARBE YOK; MAFYANIN HEDEFİ ALİ YERLİKAYA

“Darbe marbe yok, mafyanın hedefi Ali Yerlikaya” diyerek başlayan paylaşımında "Ankara Emniyeti’nde yaşanan gizli tanık skandalının hedefi ne?" diye sorduğu soruya Ankara’daki bürokratların düşünmeden, “Öncelikle Ali Yerlikaya ve ardından Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız” şeklinde yanıt aldığını belirtti.  Mafya operasyonları nedeniyle bu komplonun kurulduğu yanıtını aldığını ifade eden Çınar şu ifadeleri paylaştı:

"Bu komplonun sebebi İçişleri Bakanlığı’nın kararlılıkla yürüttüğü mafya operasyonları," dediler. "Mafya ve onların yatay uzantıları birleştiler."

Ben de aynı kanaatteyim.

O nedenle devlet anlayışım nedeni ile başta Sn Bakan olmak üzere, yakın bürokratlarına sahip çıkılması gerektiğini söylüyorum.

Diğer yandan…
Kimin kimin yanında olduğunu anlamak için uzun yıllar KOM ve istihbarat alanlarında yıllarca görev yapmış önceki Emniyet Genel Müdür Muavini ve FETÖ mağdurlarından Emin Arslan’ın twitlerini okuyalım:

“Çıkar amaçlı suç örgütleri ile mücadele çok zor görevdir. 4422 sayılı yasanın mimari Ord. Prof Sulhi Dönmezer ve bakan Sadettin Tantan bu konuda sık sık toplantılar yapıp düzenleyip görevlileri uyarıyorlardı. Çünkü örgütlerin dikey ve yatay yapılanması vardır. Dikey yapılanma asıl kadrolarıdır. Yatay yapılanma ise, başta siyaset olmak üzere her meslekten kişilerden oluşur ve gerektiğinde devreye girer. Yanlış araştırmalı, gerekiyorsa hesabı sorulmalı. Ama yatay yapının etkisiyle mücadele sekteye uğramamalıdır. Geçmişi unutmayalım.”

 “Her meslekten derken kast ettikleriniz nedir?” diye sorduğumda ise.. “Her branştan, mevkiden bürokrat ve gazeteciler olabilir” diye cevap verdi. Olayda beni komplo olduğuna ikna eden “acayip durumlar” da var. Öncelikle Emniyetin dinleme yapabilmesi imkânsız. Yasadışı dinleme için ise FETÖ’cülerin yaptığı gibi mahkemelerden sahte isimle imei numarası üzerinden mahkeme kararı çıkarmaları gerekir ki, şu anda bu imkânsız. Diğer yandan Ankara Emniyet Müdürü gibi istihbaratçılıktan gelmiş, deneyimli birinin masasında takip ettiklerinin fotoğrafını bırakması da düşünülemez.

Son söz: Sn Erdoğan şu ana kadar durduğu gibi İçişleri Bakanı’nın arkasında durursa mafyanın çabaları nafile.

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Polis Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar