18 Haziran 2024 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’e şehit ateşi bir kez daha düştü

Kayseri'de 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'ndan eğitim için kalkan SF-260D tipi uçak, henüz bilinmeyen bir nedenle düştü. Kazada iki pilot şehit oldu. Şehit pilotlardan biri olan Gökhan Özen'in, eski Eskişehir ve Çifteler Belediye Başkanı Metin Özen'in amcaoğlu olduğu öğrenildi.

Olayda hayatını kaybeden diğer pilotun ise Uğur Yıldız olduğu belirtildi. Kazaya ilişkin soruşturma başlatıldı.

İzmir'de bulunan Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığında görevli olan ve eğitim uçuşları için Kayseri'ye görevlendirilen Özen'in şehadet haberi, Eskişehir'in Tepebaşı ilçesi Şeker Mahallesi'ndeki baba ocağına ulaştı.

Evli ve 9 yaşında bir kız çocuğu babası olan Özen'in annesi 1978 yılında hayatını kaybetmişti. Acı haber babası Mehmet Yüksel Özen'e verildi. Özen ailesinin 3 çocuğundan biri olan Şehit Hava Pilot Albay Gökhan Özen'in ağabeyinin de Hava Pilot Albay olduğu öğrenildi. Şehit Hava Pilot Albay Gökhan Özen'in cenazesinin yarın ikindi namazından sonra Eskişehir Hava Şehitliğinde defnedileceği bildirildi.

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar