23 Haziran 2024 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Meteoroloji şiddetli rüzgar için uyardı, gece -3 görülecek!

Eskişehir, Bursa, Bilecik ve Kütahya'nın yer aldığı bölge için Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından akşam saatlerinde hazırlanan hava tahmin raporuna göre;

Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu olacağı, bu akşam saatlerinde Bilecik il geneli ile Eskişehir'in kuzeybatı kesimlerinin ve Bursa'nın doğu kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının 2 - 6 derece artması bekleniyor. Bu gece Eskişehir'in Han, Seyitgazi, Mihalıççık, Çifteler ve Seyitgazi ilçelerinde hava sıcaklığı -3 dereceyi, Tepebaşı -1 dereceyi görecek.

FIRTINA UYARISI

Bursa ve Bilecik illeri genelinde rüzgârın batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli fırtına ve zaman zaman kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Eskişehir ve Kütahya illeri genelinde rüzgârların batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (50-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ VE MARMARA'DA FIRTINA UYARISI

Bursa ve Bilecik il genelindeki yağışların sabah saatlerinden itibaren kuvvetli(20-50 kg/m2) ve yerel çok kuvvetli (50-75 kg/m2) yağmur, karla karışık yağmur ve kar; yükseklerde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Marmara Deniz'inde rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerden fırtına (50-75 km/saat) ve zaman zaman kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) şeklinde esmesi beklenmekte, oluşması muhtemel risklere karşı ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması önem arz etmektedir.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar