< Savunma Sanayii Başkanlığı 38. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı - Eskişehir Haberler
9 Aralık 2023 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Savunma Sanayii Başkanlığı 38. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Savunma Sanayii Başkanlığı 38. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı
  • 11 Kasım 2023 Cumartesi
  • 1320 kez okundu

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), 38. Kuruluş Yıldönümünü çalışanlarının ve paydaşlarının katılımıyla düzenlenen etkinlikte kutladı. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün’ün katılımı ile gerçekleşen Kuruluş Yıldönümü Etkinliğine, SSB personeli ve savunma sanayii sektörünün önde gelen firmalarının yöneticileri katıldı.

Kuruluş yıldönümü programı kapsamında 38. Yıl Anı Filmi Gösteriminden sonra konuşma gerçekleştiren SSB Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün hitaplarında şunları kaydetti:

“Savunma sanayiimizin geliştirilmesi ve güvenlik güçlerimizin modernizasyonu ana misyonu ile çıkılan yolda, geçmişten bugüne pek çok dönüm noktasına şahit olan savunma sanayiimiz bugün geldiği yerde, tam bağımsızlık hedefi doğrultusunda güçlü bir şekilde ilerliyor. Güçlü, lider Türkiye ve tam bağımsız savunma sanayii için yetkin ekosistemimizle, odaklı üretim anlayışımızla, geleceğin teknolojilerine gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla ve ihracatımız ile emin adımlarla ilerliyoruz. Yolumuza inançla, emekle ve kararlılıkla devam edecek; güçlü Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Başkanlığımızın 38. Kuruluş Yıldönümü kutlu olsun.”

Savunma Sanayii Başkanlığı Hakkında:

1985 yılında; yerli ve modern savunma sanayiinin oluşturulması ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin modernizasyonu ana misyonu ile kurulan Savunma Sanayii Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, daha sonra yapısı değiştirilerek Savunma Sanayii Müsteşarlığı adını aldı ve 2000’li yıllara kadar, yerli üretim ve off-set projeleri ve ülkelerarası ortak programlara ağırlık verdi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde, 2004 yılı Mayıs ayında yapılan Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı, yerli ve millî projelerin hayata geçirilmesi açısından bir dönüm noktası oldu ve bu tarihten itibaren yerli ve millî projelere ağırlık verildi.

SSB, Milli Savunma Bakanlığı altında bir Müsteşarlık iken, 2017 Aralık ayında Sayın Cumhurbaşkanına bağlandı. 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle de Savunma Sanayii Başkanlığı ismiyle yeniden yapılandırıldı.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar