26 Mart 2023 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Odalarımız afet bölgesine yardım ulaştırmak için yarışıyor”

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana başta olmak üzere çevre illerin de etkilendiği depreme ilişkin açıklama yaptı.

 

“Ülkemizi yasa boğan deprem afetini derin bir üzüntüyle karşıladık. Toplum olarak birlikte ve dayanışma içinde hareket ederek bu felaketin yaralarını daha hızlı saracağız.

 

Türkiye Ziraat Odaları Birliği olarak 754 Odamız ve tüm imkânlarımızla birlikte devletimizin ve milletimizin hizmetindeyiz. Ziraat Odalarımız felaketin ilk anlarından itibaren topladıkları yardımları kendi imkânları ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) aracılığıyla afet bölgelerine sevk ediyor.”

 

“Ziraat Odalarımıza genelge gönderdik”

 

“Birlik olarak da bir genelge yayınlayarak Odalarımızın bütçelerinden yapacakları yardımla birlikte topladığı ayni ve nakdi yardımların AFAD aracılığıyla deprem bölgesine ulaştırılması konusunda çağrıda bulunduk.

 

Birliğimiz ve Odalarımızla beraber üzerimize ne düşüyorsa yapmaya ve gayretle çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

 

Hiç şüphem yok ki güçlükler karşısında yardımseverliğini birçok kez ispatlamış asil milletimiz, el ele vererek bu büyük badireyi de atlatacak, yaralarını saracaktır.

Yaşadığımız elim hadisede hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Dualarımız enkaz altındaki kardeşlerimize sağ salim ulaşılması ve böyle acıların tekrar yaşanmaması içindir. Geçmiş olsun Türkiye’m.”Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev