8 Şubat 2023 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİR’Lİ ARICILARA DESTEK DEVAM EDİYOR

ESKİŞEHİR’Lİ ARICILARA DESTEK DEVAM EDİYOR
  • 30 Kasım 2022 Çarşamba
  • 825 kez okundu

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleştirilen etkinlikte Eskişehir Arı Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla Arıcılık Kayıt Sistemi’ne kayıtlı arıcılara 79 ton şeker dağıtımı gerçekleştirildi.

2022 yılı içerisinde, Eskişehir’de Arıcılık Kayıt Sistemine kayıtlı tüm vatandaşlarımıza (371 işletme - 26.000 kovan) arıların ilkbahar ve sonbahar beslenmesinde kullanılması amacıyla toplamda 154 ton kristal toz şeker dağıtımı yapılmıştır.

Soğuk kış şartlarında arıların enerji ihtiyacının karşılanması ve bahar dönemine hazır girmeleri için kış beslemesinde kullanılmak üzere 79 ton şeker, Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğünden ilimiz arı yetiştiricilerine teslim edilmek üzere uygun fiyata temin edildi. Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü ve Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile 2022 yılı içerisinde ilkbahar ve sonbaharda temin edilerek Eskişehir arı yetiştiricilerine teslim edilen toplam toz şeker miktarı 154 tona ulaştı. Böylelikle Arı Kayıt Sistemi'ne kayıtlı tüm arıcılara piyasa fiyatının yaklaşık olarak %40-50 oranında indirimli olarak teslim edilmiştir.

Yeni üretim sezonunda tüm arı yetiştiricilerimize ve bal üreticilerimize, bol ve bereketli kazançlar dileriz.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev