8 Şubat 2023 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Avrupa KOBİ Haftası Kutlanıyor

Avrupa Birliği (AB), KOBİ’lerin ve girişimciliğin desteklenmesi ve gençlere girişimciliğin özendirilmesi için; AB’ nin ulusal otoritelerin ve diğer ilgili kuruluşların faaliyetlerini bir marka altında yaygınlaştırılmak amacıyla, 2009 yılından beri Avrupa KOBİ Haftası yaklaşımını sürdürmektedir. Bu kapsamda ülkeler her yıl Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen bir hafta boyunca etkinlikler düzenlemektedir.

Avrupa KOBİ Haftası etkinlikleri kapsamında Eskişehir Valisi Sn. Erol AYYILDIZ, KOSGEB Eskişehir Müdürü Tarık YILMAZ ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. KOSGEB Eskişehir Müdürü Tarık YILMAZ Avrupa KOBİ Haftası etkinlikleri hakkında bilgi verdi ve haftanın 28 Kasım - 04 Aralık 2022 tarihleri arasında 37 katılımcı ülke ile birlikte kutlanılacağını söyledi.

Yapılan ziyarette, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve devlet destekleriyle KOBİ ve girişimcilerin teşvik edilmesinin önemine dikkat çekilmiş olup bu alanda yapılan faaliyetlerin anlatılacağı haftanın verimli geçmesi temennilerinde bulunuldu.

KOSGEB’in ulusal kamu koordinasyonunu yürüttüğü Avrupa KOBİ Haftasında Türkiye’nin, 2009 yılından itibaren diğer 37 katılımcı ülke ile birlikte yer aldığını bildiren Müdür Yılmaz ise, Avrupa KOBİ Haftası etkinlikleri kapsamında çeşitli kurumlar ve KOBİ’lerle gerçekleştirilecek etkinlikler ve KOSGEB Destekleri hakkında bilgi vererek makamdaki ziyaret kabullerinden dolayı teşekkürlerini iletti.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev