< Deprem öldürmüyor bilinçsizlik öldürüyor - Eskişehir Haberler
9 Aralık 2023 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Deprem öldürmüyor bilinçsizlik öldürüyor

Odunpazarı Kent Konseyi Afet çalışma Grubu ve Odunpazarı Kent Konseyi Vişnelik Mahalle Meclisi bileşenleri Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma(OBAK),Dorlion Arama Kurtarma(DAK)ve Arama Kurtarma Derneği(AKUT)Hasan  Polatkan Kültür Merkezinde sunumunun Afet Çalışma Grubu kolaylaştırıcısı  ve DAK Gönüllüsü olan Arif Neci TÜRE tarafından yapılan Deprem Semineri düzenlendi.

Afet Çalışma Grubu ve Akut gönüllüsü olan Ahmet ARACI  gerçekleştirilen seminerde deprem öncesi,deprem sırasında ve deprem sonrasında yapılması gerekenler hakkında video ve slayt gösterimi eşliğinde bilgi verdi. Sunumda Türkiye’nin deprem ülkesi olduğu ve her zaman afete hazırlıklı olunması gerektiği bir kez daha hatırlatıldı.Her ailenin ve bireyin acil durum afet planı oluşturulması gerektiği belirtildi.Seminer sonunda katılımcıların sorduğu soruları,AKUT Eskişehir Ekip Lider Murat Volkan ACAR,OBAK Ekip Lideri Ercan TEMEL ve DAK Dernek Başkanı  Abdullah AYDINGÖR cevapladı.

Deprem ülkesi olan Türkiye’de olası bir afete karşı önlemlerin her zaman alınması gerektiğini söyleyen Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail KUMRU ‘Başta deprem olmak üzere Afetlerle Mücadele konusu Kent Konseyimizin temel çalışmaları arasında yer alıyor. Grubumuzun mahallelerde olmak üzere okullarda ,kurum kuruluşlarda bire bir afet bilincini anlatmak üzere çalışmaları hassasiyetle devam ettiriyoruz.Afetler ve deprem kuşağında olan Türkiye de yaşadığımızı hatırlatmaya çalışırken kamu yöneticilerinde depremin öldürmediği yanlış yapılanmaların yapıldığı hatırlatırken mutlaka dirençli kentlerin kurulmasını gerektiğinin altını çiziyoruz.Her afet anında yanımızda olan hayatlarını hiçe sayarak bir mücadele içine giren AKUT,DAK ve OBAK ekiplerine çok teşekkür ederiz.Halkımız da bir nebzede olsa farkındalık  oluşturmak ve bilinçlendirmek için bu tarzbirliklerine devam edeceğiz. ‘Dedi.

Program sonunda Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru ,Vişnelik Mahalle Muhtarı Meriç GÜNEY ve Kırmızıtoprak Mahalle Muhtarı İsmail SARIKAYA  ile ekiplere teşekkür belgelerini takdim etti.

Eskişehir’de fay hattının yerinin belirlenmesini Büyükerşen engellemişGönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar