26 Mart 2023 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İş ve Meslek Hastalıkları Kliniği Çalışanların Hizmetinde

Eskişehir Şehir Hastanesi İş ve Meslek Hastalıkları Kliniğinde, meslek hastalığı şüphesi olanlara sağlık hizmeti vermeye devam ediyor.

Eskişehir Şehir Hastanesi bünyesinde 31 Aralık 2020'de faaliyete geçen İş ve Meslek Hastalıkları Kliniğinde, meslek hastalığı şüphesi olanlara sağlık hizmeti veriliyor.

Eskişehir'in yanı sıra çevre illerden de hasta kabul eden kliniğe metal, gıda, seramik, plastik, yapı kimyasalları, otomotiv gibi çok farklıkollarında görevli çalışanlar müracaatta bulunuyor.

Klinik sayesinde hastaneye randevulu ya da randevusuz başvuran kişilerin kısa sürede ayaktan tanı, bildirim ve takipleri yapılabiliyor.

Meslek hastalığı şüphesi ile yaklaşık 4 bin çalışanın başvurduğu merkezde 219 kişiye meslek hastalığı tanısı konuldu.

İş ve Meslek Hastalıkları Uzmanı Bilge Akgündüz, kliniklerinin meslek hastalıklarının tanı ve bildiriminde yetkilendirildiğini söyledi.

Akgündüz, "Burada ayaktan hastalar hızlı bir biçimde değerlendirilebiliyor. Sağlık kurulunda 7 hekim tarafından değerlendirilmesi ve e-rapor oluşturulması yine hızlı bir biçimde ayaktan yapılabiliyor. Bu da hastaların yatarak uzun süre tetkiklerinin yapılmasından daha ziyadegücü kaybının önüne geçiyor." dedi.

 

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev