2 Temmuz 2022 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Acıbadem Eskişehir Hastanesi’nde Afet ve Acil Durum Tatbikatı Gerçekleştirildi

Acıbadem Eskişehir Hastanesi’nde gerçekleştirilen kapsamlı afet tatbikatı tüm birimlerin koordineli çalışmasıyla başarıyla sonuçlandı.

Acıbadem Eskişehir Hastanesi tarafından Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) katılımıyla gerçekleştirilen afet ve acil durum tatbikatı kapsamında, elektrik kesintisi kaynaklı iç afet ve kitlesel başvuru gerçekleşmesi durumunda hasta ve çalışan güvenliği için izlenmesi gereken tahliye planı titizlikle uygulandı.

Senaryo gereğince yoğun bakım ünitesinde meydana gelen elektrik kesintisi nedeniyle önce mor kod verilerek acil durum aktive edildi. Ardından sarı kod tahliye anonsu verilerek yoğun bakımdaki hastalar bina dışına çıkarıldı. Eş zamanlı olarak ilde bir fabrikada gerçekleşen patlama sebebiyle hastaneye yapılacak kitlesel başvuru için turkuaz kod verildi. Tahliye edilen hastalar ve kitlesel başvuruyla gelen hastalar hastane dışında kurulan çadırda tedavi altına alındı. Ardından yeşil kod anonsu verilerek tatbikat sonlandırıldı.

“Bu tip tatbikatlar, hazırlık çalışmalarımız için çok önemli”
Tatbikatın ardından açıklama yapan Acıbadem Eskişehir Direktörü Mevlüt Yıldırım, “Bu bizler tarafından hazırlanan bir senaryonun tatbikatıydı fakat bir gün böyle bir durumla karşılaşıp karşılaşmayacağımızı bilemeyiz. Böyle bir durumla karşılaşmamayı diliyoruz fakat sağlık hizmetine ihtiyaç duyulacak her durum için hazırlık yapıyoruz. Bu tip tatbikatlar, bizim hazırlık çalışmalarımız için çok önemli. Bu tatbikatı da başarıyla tamamladık, her koşulda hizmet vermeye hazırız. UMKE ve tatbikatta görev alan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar