18 Mayıs 2022 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BUDAMA EĞİTİMİ İÇİN ÖN KAYITLAR BAŞLADI

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenecek meyve bahçe tesisi, budama, bakım, hastalık ve zararlılar, hasat, meyvelerin depolanması ile muhafazası konulu eğitim için ön kayıtlar başladı.

Tepebaşı Belediyesi Kırsal İşler Müdürlüğü, vatandaşlara yönelik gerçekleştirdiği eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Son yıllarda bahçeli ev ve hobi amaçlı bahçelerin sayılarının artması sebebiyle gerek kendi ihtiyacı, gerekse ticari amaçlı meyvecilikle uğraşanların sayısında da önemli artışlar oldu. Meyve bahçesi tesis edecek olan veya halen meyve bahçesi olan üreticilerin daha bilinçli üretim yapabilmeleri amacı ile başta budama olmak üzere meyvecilik ile ilgili eğitim verilecek. Tepebaşı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü uzman eğitmenleri tarafından ücretsiz olarak verilecek eğitim, 09.00-16.00 saatleri arasında, 2 günü teorik ve 1 günü de pratik olmak üzere toplam 3 gün olarak Tepebaşı ilçe merkezinde gerçekleştirilecek.

Eğitimde; meyvecilikte fidan seçimi, meyve bahçesi ve üzüm bağı tesisi, budamada kullanılan araçlar ve dezenfeksiyonu, budama teknikleri, modern bahçecilikte telli terbiye sistemleri, sulama, bitki besleme, bölgemizde görülen bazı hastalık ve zararlılar ile mücadele konuları işlenecek. Eğitim, örnek bahçe gezisi ve budama uygulamasıyla sona erecek.

Son başvuru: 30 Kasım

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, eğitime katılmak isteyenler için son başvuru tarihinin 30 Kasım olduğunu bildirdi. Yetkililer, eğitime katılmak isteyenlerin şahsen veya telefonla kesin kayıt yaptırması gerektiğini de vurguladı.

Öte yandan konu hakkında ayrıntılı olarak bilgi almak isteyen vatandaşlar, kirsal@tepebasi.bel.tr adresinden veya 0 (222) 211 40 00 / 3214 numaralı telefondan Tepebaşı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü yetkililerine ulaşabilir.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar