8 Şubat 2023 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESTÜ ile myTECHNIC Arasında İş Birliği Gelişiyor

Eskişehir Teknik Üniversitesi ile myTECHNIC MRO şirketi arasındabirliklerinin arttırılması ve geliştirilmesi konusundaki toplantı, 2 Aralık Cuma Günü Havacılık ve Uzay Bilimleri Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Etkinliğe Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Adnan ÖZCAN, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Onur KAYA, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Öznur USANMAZ, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sayın Sinem KAHVECİOĞLU, Sivil Havacılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Proje Yürütücüsü Sayın Prof. Dr. T. Hikmet KARAKOÇ, myTECHNIC ACADEMY Genel Müdürü Sayın A. Kadir KAHRAMAN ile öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

ESTÜ Havacılık Konusunda Öncü Üniversitelerden

Rektör Prof. Dr. Sayın Adnan ÖZCAN etkinlikte yaptığı açılış konuşmasında, “Eskişehir Teknik Üniversitesi, ülkemizde havacılık konusunda öncü üniversitelerden ayrıca dünyada havalimanı ve uçak filosu olan nadir üniversitelerden birisidir. Bu yetkinliklerimizle hem diğer üniversitelere yol göstermekte hem de sektörle işbirliklerimizi her geçen gün artırmaktayız. Bugün burada Türkiye’nin en büyük uçak bakım organizasyonlarından biri olan ve Üniversite sanayibirliğinin akademik ayağını my AKADEMİ oluşumuyla başarılı bir şekilde yürüten myTECHNIC ACADEMY Genel Müdürü Sayın A. Kadir KAHRAMAN’ı misafir etmekteyiz” dedi.

Rektör Prof. Dr. ÖZCAN, ayrıca Macaristan ortaklığıyla yürütülmekte olan insansız hava araçlarını gençlere tanıtmayı ve onları bu alanda girişimciliğe teşvik etmeyi amaçlayan projenin de Avrupa Birliği ve Ulusal Ajans tarafından desteklendiğini belirtti.

ESTÜ, İHA Alanında Ülkemiz Bilgi Birikimi ve Tecrübelerine Katkılar Sağlıyor

Günümüzde insansız hava araçlarının sağlıktan afet yönetimine, güvenlikten spora birçok alanda kullanıldığını belirten Rektör Prof. Dr. ÖZCAN, “Ülkemiz de, son yıllarda insansız hava araçları konusunda dünyada gıptayla bakılan bir konuma gelmiştir. Üniversitemiz de hem akademik çalışmalar hem de uluslararası yarışmalardaki başarılarıyla İHA alanında ülkemiz bilgi birikimi ve tecrübelerine katkılar sağlamaktadır” dedi.

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Öznur USANMAZ da, yaptığı konuşmada, “myTECHNIC’e bu güzel çalışması için çok teşekkür ediyoruz. Bu şüphesiz çok büyük bir emek ve terminoloji açısından yıllardır hepimizin ihtiyaç duyduğu bir husus. Terminolojide doğru, yaygın şekliyle kelimeleri kullanmamız Türkçemiz için ve birbirimizi anlamamız için çok kıymetli. Bu işte ve projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ve Porsuk Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, öğrencilerin mesleki İngilizce becerilerini kazanmasını amaçlayan “Uçak Teknisyenleri için Teknik İngilizce” sözlüğünün tanıtımı, öğrencilerin hem sözlük hem de sektör ile merak ettikleri soruların yanıtlanması ve sözlük dağıtımıyla sona erdi.

Erasmus+ Projesinde Son Noktaya Gelindi

Toplantıda ayrıca Eskişehir Teknik Üniversitesi, Macaristan Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi ve SARES ortaklığıyla gerçekleştirilen Erasmus+ Projesine de değinildi. Havacılık kültürünün genç yaştaki öğrencilere aktarılmasının da hedeflendiği proje kapsamında Macaristan Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’nden; Doç. Dr. Sayın Utku KALE, Doç. Dr. Sayın David SZİROCZÁK, Öğr. Gör. Sayın Gál ISTVÁN, Öğr. Gör. Sayın Jankovics ISTVÁN’ın da katıldığı Eskişehir'de bulunan 5 farklı liseden, toplamda 350 öğrencinin katılımıyla projenin tanıtım toplantısının gerçekleştirildiğine de vurgu yapıldı.

myTECHNIC ACADEMY Genel Müdürü KAHRAMAN’dan Rektör Prof. Dr. ÖZCAN’a Ziyaret

Etkinlik sonrasında myTECHNIC ACADEMY Genel Müdürü Sayın A. Kadir KAHRAMAN, Rektör Prof. Dr. Sayın Adnan ÖZCAN’ı makamında ziyaret etti. Rektörlük Ofisinde gerçekleşen ziyarette Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Öznur USANMAZ ve Havacılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Sayın Prof. Dr. T. Hikmet KARAKOÇ da hazır bulundu. Ziyarette iki kurum arasında yapılabilecekbirlikleri görüşüldü.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev