18 Mayıs 2022 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Nasreddin Dede ve Yunus Emre ile Sağlıklı Yaşam” projesinde çalışmalar başladı

Anadolu Üniversitesi ve BEEO arasında imzalanan “Nasreddin Dede ve Yunus Emre ile Sağlıklı Yaşam” başlığını taşıyan projenin ilk adımı atıldı.

Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Mahur Tulum ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zülfikar Bayraktar, proje kapsamında görev alacak öğrencilerle bir araya gelerek projenin detayları hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Projenin ilk ayağında öğrenciler Doç. Dr. Zülfikar Bayraktar’dan alacakları metin ve yaratıcı senaryo yazarlığı eğitiminin ardından kitabın yazım aşamasına geçecekler. Kitabın kahramanları arasında yer alacak Nasreddin Dede ve Yunus Emre, ilköğretim çağındaki çocuklara sağlıklı kalmanın ve doğru beslenmenin yollarını öğütleyecek. Kitabın tasarımı ve çizimi de yine profesyonel bir ekip tarafından yapılacak.

İlk etapta Eskişehir merkezli düşünülen projenin diğer süreçte ulusal bir aşamaya getirilmesi hedefleniyor.

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar